Starožitná krev, 1. vydání / Tajemství císařovy milenky, 2. vydáníISBN 978-80-7268-486-1

Kmotrem Starožitné krve byl pan Ladislav Lakomý

 

Svou třetí knihu historický román Starožitná krev jsem věnovala svým rodičům a v roce 2003 jsem ji vydala vlastním nákladem. Výtisky se nedostaly do celostátní distribuční sítě.

 

V roce 2008 knihu vydalo nakladatelství Akcent v Třebíči pod názvem: 

Tajemství císařovy milenky

ISBN 978-80-7268-486-1

 

Dona Emilia, císařova zavržená španělská milenka, odchází do ústraní. Zatím ještě netuší, jak její rozhodnutí provdat se za mladého venkovského šlechtice ovlivní osud její i osudy mnoha dalších, jí zatím neznámých lidí. Venkovské intriky si nezadají s těmi na císařském dvoře, to pozná i Kateřina Lauberová, krásná vdova po zchudlém rytíři. Zná tajemství císařovy milenky a za to se platí. Naštěstí se objeví mužný ochránce, který podá Kateřině pomocnou ruku. Ovšem ani ona netuší, čeho všeho je schopen zamilovaný muž, aby dosáhl svého cíle. Historický román vycházející z dobových faktů upoutá dobrodružně romantickým příběhem s častými zvraty a přinese i poučení o životě v době Rudolfa II.  

 

Úryvek

 

 Markrabství moravské, Adlštejn, neděle po Hromnicích Léta Páně 1625

 

Říká se, že šťastný člověk neprovede nic špatného a že moudrý člověk se usmívá všem hloupostem, které kdy udělal. Když však teď s odstupem mnoha let hodnotím některá období svého života, nepociťuji štěstí, ani se neusmívám, někdy mě mrazí. Vidím defilé osob, které můj život ovlivnily, tu radou či přáním štěstí, tu pletichou, která mnohdy jen ťala do živého, mnohdy srazila na kolena. Nikdy to nebylo nadlouho a přes všechny útrapy byl můj život pozoruhodný. Nikomu na světě však nepřeji, aby něco podobného prožil. Přesto je můj příběh jedním z mnoha, které se děly a dějí. Proč tomu tak je, nevím. Možná je na světě příliš mnoho nešťastných lidí, kteří doufají, že když poníží jiné, jejich vlastní kříž bude lehčí.